Arek to pogodny ośmiolatek, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe .

Samodzielnie nie porusza się i nie mówi. Arek chciałby wszystkim wokół zakomunikować, że jest

mądrym, rezolutnym i bystrym chłopcem. Niestety nie ma jak tego „powiedzieć” Uwięziony w niesprawnym ciele, cierpi tym bardziej, że otoczenie myśli, że w tym małym chłopcu chore są i ciało i umysł. Aby pokazać , że jest inaczej Arek korzysta w szkole z komunikatora, który obsługuje oczami.

To daje Mu poczucie, że jest chociaż trochę samodzielny, bo może innym przekazać co lubi, co potrzebuje, jak się czuje.

Rodzice tego małego wojownika marzą, aby taki komunikator mógł służyć Arkowi nie tylko w szkole.

Mając go w domu mógłby doskonalić szybkość porozumiewania się „rozmawiać” ze wszystkimi, a nie tylko z rodzicami, którzy potrafią zrozumieć każdy Jego gest czy nawet grymas twarzy.

Dla niepełnosprawnej ruchowo osoby , która jest skazana na pomoc innych, niezwykle ważne jest dla dalszego rozwoju psychicznego i społecznego aby być samodzielnym i niezależnym od najbliższych w artykułowaniu swoich potrzeb, wyrażaniu uczuć i demonstrowaniu swojego prawidłowego rozwoju intelektualnego.

Takie możliwości daje komunikator obsługiwany ruchem gałek ocznych, z którym Arek świetnie sobie radzi w szkole.

Koszt takiego komunikatora to ponad 30 tysięcy złotych. Rodzice starają się zebrać pieniądze na ten cel, ale nie są w stanie dokonać tego samodzielnie.

Fundacja Agenor IV edycję akcji Zamiast (cocktail Zamiast)poświęca min. na ten cel.

Chcemy dofinansować z naszej akcji zakup tego komunikatora, licząc, że dzięki zaangażowaniu

Topowych krakowskich cocktail barów oraz Ich wiernych klientów uda się zebrać ok. 5 tys. złotych dla Arka.

Chcesz pomóc Arkowi? Liczy się każda złotówka 🙂 Odblokuj